YÜZÜMÜZ GÜLSÜN 

Pek çoğumuzun ve çocuklarımızın yüzünü güldürmesini umduğumuz günlerdeyiz. Ara tatil, Ramazan Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yani pek çok önemli ve güzel zaman bir arada.

Ülkece zor zamanlardan geçtik, yaralarımızı sarmaya hala da devam ediyoruz, edeceğiz. İçinde bulunduğumuz bu günler, yaşadığımız onca kederli günlerle birlikte, bir nebze de olsa yüzümüzün gülmesi için bir araya gelmiş ilaç gibiler.

Hayatın içinde, iyi ve kötünün, kolaylık ve zorluğun, neşe ve kederin her zaman var olduğunu biliyoruz değil mi? Şu an tam da bu denge halinin varlığını bir kez daha hatırlamanın, korumanın ve duyarlı olmanın tam vakti.

Şimdi, işte tam da bu bilinçle bayramlarımızı yaşayalım. Elbette sevinelim, sevelim, sarılalım, gülelim, kucaklaşalım; ama bunları yaşarken çocukları ellerini öpmeye artık hiç gelemeyecek olan anne-babaların, bayram sofrası kurulamayacak olan çadırdan yuvaların da var olduğunu hatırlayalım. Gönül kırmayalım, gönüller yapalım.

Değerlerimize sahip çıktığımız, birbirimize sımsıkı tutunduğumuz, mutlu, huzurlu, iç ferahlığıyla geçecek, çocukların yüzünü güldürecek güzel bir Ramazan Bayramı ve Çocuk Bayramı olsun… 

Hayatımızın her anında güzelliklerle buluşalım.

Saygı ve sevgilerimle.

Eğitimci Yazar Birsen SEVİL DURSUN @birsenfenbilimleri