VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, SİLİFKE İLÇEMİZDE ŞEHİT AİLELERİMİZ VE GAZİLERİMİZLE İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Valimiz Ali Hamza Pehlivan, Şehit aileleri ve Gazilerimiz için Silifke Kaymakamlığı ve Silifke Belediyesi’nin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Vali Pehlivan, “Siz kıymetli şehit ailelerimizle ve gazilerimizle bir araya gelmek bizler için her zaman gurur kaynağıdır. Zira sizleri gördüğümüzde manevi hatıralarını hiçbir zaman unutmadığımız ve hiçbir zaman unutmayacağımız aziz şehitlerimizi hatırlıyoruz. Geçmişten bugüne, vatanımızın birliği, bütünlüğü için mücadele ederek canını feda eden, bayrağımızın gönderde özgürce dalgalansın diye kanını akıtan şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi de rahmetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyorum. 

Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Aziz Türk Milleti tarih sahnesine çıktığı günden bugüne kadar çeşitli zorluklarla mücadele etti. Biz millet olarak,inancımız, medeniyet değerlerimiz gereği, dünyada, insanların huzur ve mutluluk içerisinde, kardeşçe yaşamasını teşvik ettik tarih boyunca. Ama varlığımıza ve bütünlüğümüze tehdit oluştuğunda ise buna tevessül edenlere karşı gereken cevabı vermekten de hiç çekinmemişizdir. Bu mücadeleleri yaparken “Ya şehit olurum ya gazi!” anlayışı inancın,kararlılığın,vatan sevgisinin en somut,en anlamlı göstergesi olmuştur. İşte bu sayede bu zorlu coğrafyada Anadolu’da yüz yıllarca dimdik ayakta durmayı başarmışız. Devletimiz PKK’sından, FETÖ’süne, akla gelebilecek bütün terör örgütlerine karşı en güçlü şekilde mücadelesini sürdürüyor. Terör örgütlerine ve onların destekçilerine bugüne kadar taviz vermedi, bundan sonra da asla taviz vermeyecek,sonunu getirene kadar mücadelesini devam ettirecektir.

Şehitlerimizin, gazilerimizin varlığından ve onların emaneti olan kıymetli ailelerinin varlığından her daim güç alarak geleceğimize umutla bakıyoruz. 

6 Şubat tarihinde ülkemizde büyük depremler yaşadık. Bu depremler neticesinde binlerce vatandaşımızı kaybettik. Bu iftar saatinde, deprem afeti nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı temenni ediyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen programa; Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Bülent Keskinsoy, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Petek, Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz katıldı.