VALİ ALİ HAMZA PEHLİVAN, AKDENİZ ROBOT YARIŞMASI FİNALLERİ VE ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Valimiz Ali Hamza Pehlivan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Akdeniz Robot Yarışması” finalleri ile ödül töreni programına katıldı.

Vali Pehlivan, öğrencilerden yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgiler aldı. Vali Pehlivan, protokol üyeleri ile birlikte Yapay Zeka Atölyelerinde Robot timlerinin oluşturduğu Labirent Çözen kategorisinde 1. olan Zeytinlibahçe Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. olan Mersin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3. olan Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi; Halat Çekme kategorisinde 1. olan AKİB Zafer Çağlayan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. olan İleri Ortaokulu ve 3. Olan  Tevfik Sırrı Gür Anadolu Lisesi, Salim Yılmaz Anadolu Lisesi ve Mersin Deniz ve Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne; Çizgi İzleyen kategorisinde 1. olan Akdeniz Bilim ve Sanat Merkezi, 2. olan Çay Mahallesi İmam- Hatip Ortaokulu ve 3. olan İleri Ortaokulu öğrencilerine kupa ve madalyalarını takdim etti.

Programa; Akdeniz Kaymakamı Zeyit Şener, AK Parti İl Başkanı Adem Aldemir, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fatih Burğut, öğretmenler,öğrenciler ve aileleri katıldı.