TENİS TURNUVASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Valimiz Ali Hamza Pehlivan’ın eşi Yıldız Pehlivan Hanımefendi’nin öncülüğünde; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle başlatılmış olan Tenis Turnuvası tamamlandı.

Mersin Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü iş birliği ve koordinasyonunda,sponsorluk sağlayan firmaların katkılarıyla düzenlenen “Kadınlar Günü Tenis Turnuvası”nın ödül töreni Mersin Tenis Kompleksi‘nde gerçekleştirildi.

Valimiz Ali Hamza Pehlivan’ın eşi Yıldız Pehlivan ile birlikte katıldığı ödül töreni programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programda konuşma yapan Vali Pehlivan, sporun insan yaşamındaki yeri ve önemini vurguladı, Kadınlar Günü vesilesiyle başlatılmış olan tenis turnuvasına katılan başta kadın sporcular olmak üzere bütün sporcuları tebrik etti, turnuvanın yapılmasında emeği geçen kişi ve kurumlara teşekkür etti. “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yatırımları sayesinde spor altyapısı ziyadesiyle güçlü olan ve sahip olduğu tesislerde giderek artan ulusal ve uluslararası organizasyonlarla bir spor şehri olan Mersin İlimizde her geçen gün daha fazla spor faaliyeti yapılarak, daha fazla çocuğumuz ve gencimiz, her yaşta vatandaşımız sporla tanışmaya devam edecektir.” dedi.

Programda; Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü Başkanı Nurcan Avcıbaşı da bir konuşma yaptı, duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Turnuvaya öncülük eden Yıldız Pehlivan’a katkılarından dolayı dernek başkanı Avcıbaşı tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Vali Pehlivan ve eşi Yılıdız Pehlivan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Tenis Turnuvası’nda dereceye giren sporculara ödül ve kupalarını takdim etti.

Düzenlenen turnuvaya; Kadınlar Teşvik, Erkekler Teşvik, Kadınlar Master, Erkekler Master, Kadınlar A, Erkekler A, Kadınlar B, Erkekler B, Çift Kadınlar, Çift Erkekler, Karışık Çiftler, Open Kadınlar, Open Erkekler ve Open Karışık Çiftler olmak üzere 14 kategoride 350 sporcu katıldı.

Programa Yenişehir Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy,kamu kurumları ve STK temsilcileri, sporcular ve aileleri katıldı.