Şampiyonaya damga vurdular

26. Balkan Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası, Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye 7 altın, 4 gümüş, 4 bronz ile madalya sıralamasında birinci sırada yer aldı. Şampiyonada Mersinli atletlerden Mikdat Sevler, Ersu Şaşma ve Mesure Tutku Yılmaz, madalya ile döndü.

ERSU İKİNCİ KEZ BALKAN SALON ŞAMPİYONU OLDU

 Mersinli Milli Atlet Ersu Şaşma, sırıkla atlamada 5.60 ile üst üste ikinci kez Balkan Salon şampiyonu olurken, yarışma sonunda 5.80’de Olimpiyat barajı denedi ancak çok yaklaşmasına rağmen çıtayı düşürdü.

 MESURE TUTKU 3 REKORE İMZA ATTI

Kadınlar sırıkla atlamada 20 yaşındaki atlet Mesure Tutku Yılmaz, yarışma içinde en iyi derecesini iki kez geliştirdi ve toplamda üç rekora imza attı. Tutku, önce 4.35 ile U23 rekorunu yeniledi, birkaç dakika sonra 4.40’ta ilk hakkını deneyen Tutku, bu yüksekliği de aştı ve salon büyükler rekorunu kırdı. Bu derece, aynı zamanda U23 rekoru da olduğu için milli atlet yarışmayı toplamda üç rekorla tamamladı. Mesure Tutku Yılmaz müsabakayı iki Ukraynalı rakibinin ardında üçüncü tamamlayarak kürsüye çıktı. Mersinli Milli Atlet Mikdat Sevler ise, 60 metre engelli müsabakasında şampiyonluğa 3. kez imza attı.