Özlem sona eriyor

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2020-2021 Sezonu Ampute Futbol Süper Lig, 1. ve 2. Liglerinin, Gençlik ve Spor Bakanlığının izniyle Nisan ayı itibarıyla başlatılmasına karar verildiğini açıkladı. Bu kapsamda, Covid-19 müsabaka talimatı ve statüleri ekte yer almakta olup, liglerin 2021 yılı planlanan müsabaka takvimleri ise şöyle olacak: “Ampute Futbol Süper Lig; 1. Etap: 22-29 Nisan-Antalya, 2. Etap: 26 Mayıs-1 Haziran-Ankara. Ampute Futbol 1. Lig; 1. Etap: 2-6 Mayıs-Antalya, 2. Etap: 18-21 Mayıs-Aksaray. Ampute Futbol 2. Lig; 1. Etap: 3-9 Haziran (Yeri daha sonra belli olacak.), 2. Etap: 22-26 Haziran-Ankara.”

İLK ETAP ANTALYA’DA İKİNCİ ETAP AKSARAY’DA

Mersin’in tek ampute futbol takımı olan Mersin Olimpik Yetenekler Spor Kulübü Mersin Ampute Futbol Takımı, 1.Lig’de mücadele ediyor. Mersin Ampute Futbol Takımı, 2 etap halinde lig maçlarına çıkacak. Federasyonun takvimine göre, Mersin Ampute; 1.etap maçlarını 2-6 Mayıs tarihlerinde Antalya’da oynayacak. 2.etap maçlarını ise 18-21 Mayıs tarihlerinde Aksaray’da oynayacak.

“KENTİMİZİN BÜYÜKLERİNİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR”

Federasyonun kararının ardından açıklama yapan Mersin Ampute Futbol Takımı Başkanı Ali Yanaç, federasyonun açıklamasıyla yeşil sahalara dönmeye sabırsızlandıklarını söyledi. Başkan Yanaç, “Ligimiz 2 etaplı oynanacak. İlk etap Antalya’da ikinci etap Aksaray’da. Kazasız belasız bir sezon olmasını temenni ediyorum. Kentimizin tek ampute futbol takımıyız. Bizlerin taşın altına elini sokmasıyla kendi yağımızla kavrulmaya çalışıyoruz. Bu noktada kentimizin büyüklerinin desteğine ihtiyacımız var” dedi.