Olcay Kılavuz’dan Ramazan Bayramı mesajı

Türk milleti ve İslam âlemi olarak bir mübarek Ramazan ayını daha geride bırakarak Ramazan Bayramına ulaştık. İdrak etmekte olduğumuz mübarek Ramazan Bayramı nefs ve sabır imtihanından başarı ile geçmiş tüm inananlar için sevgi ve huzur dolu günlerin müjdecisidir. Yüce Allah’tan, Ramazan Bayramının ülkemiz, milletimiz, Türk-İslam âlemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

İnancımızın bütün güzelliklerini hatırlamamızı, bizi biz yapan değerlerimizi bir kez daha fark etmemizi sağlayan bayramlar toplum hayatımız açısından büyük bir önem ve değere sahiptir. Bayramlar vefanın sırrını, hatırlamanın ve sadakatin zenginliğini, tanışmanın ve kaynaşmanın derin anlamını yaşadığımız ve yaşattığımız eşsiz zamanlardır.

Bayramlar; Yüce Allah’ın rahmetinin, bereketinin, af ve mağfiretinin tüm inananları kuşattığı; sevinç, coşku ve barış rüzgârlarının dalga dalga yayıldığı ulvî iklimlerdir. Bu anlam dolu günleri kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, toplumsal dayanışma, yardımlaşma ve işbirliğini geliştirmek için vesile olarak görmek gerekmektedir.

Ülkü Ocakları; meselelerinden arınmış, yüklerinden kurtulmuş, güçlü ve müreffeh bir Türkiye için dua ediyoruz.

Biz, Türk milletinin varlığını ve bağımsızlığını cesaretle savunuyoruz. Son yurdumuza gözümüz gibi bakıyoruz. Üzerine gölge düşmemesi, sırtına hançer saplanmaması için teyakkuz halinde bekliyoruz. Biz ne yaptığımızı, neye sahip olduğumuzu ve nereye varmak istediğimizi biliyor ve bunu yüreklerimizde taşıyoruz.

Geleneklerimizden aldığımız kuvvet ve kudretle, milli ve manevi değer hükümlerimizle geleceğin yolunu açıyoruz. Türklüğün asırlara meydan okuyan kutsalları, yüce dinimiz İslam’ın çağları aşan mesajları bizim göz nurumuz ve her şeyimizdir. Ötüken’den bu tarafa kazandığımız ve sahip olduğumuz ne varsa bizim hayat kaynağımızdır. Var oluş gayemiz aziz Türk milletidir, millete ait olan her değerdir.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “Dokuz Işığı” ufkumuz, Liderimiz Bilge Türk Devlet Bahçeli’nin son yurdumuzu sonsuza kadar yaşatma kararlılığı ülkümüzdür.

Bu duygu ve düşüncelerle, yurtiçindeki ve yurtdışındaki vatandaşlarımızla, Turan coğrafyasındaki soydaşlarımızın ve bütün İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyorum. Mübarek bayramın ülkemiz, milletimiz ve insanlık âlemi için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.