Okçuluk Milli Takımımız, 4 madalya ile başladı.


Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde düzenlenen 7. Fazza Uluslararası Para Okçuluk Turnuvası’nın üçüncü gününde Türkiye, 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya kazandı.
Bireysel erkekler W1 kategorisinde iki milli sporcumuzu finalde buluşturan mücadelede Bahattin Hekimoğlu, Yiğit Caner Aydın’ı 134-131’lik skorla geçerek altın madalyaya ulaşırken, Yiğit Caner Aydın gümüş madalya elde etti. Aynı kategorideki üçüncülük mücadelesinde ise Nihat Türkmenoğlu, Romanyalı rakibi Bogdan Raicu’yu 132-113 mağlup ederek bronz madalya kazandı. Bu sonucun ardından Milli Takımımız, tarihinde ilk kez W1 kategorisinde üç Türk sporcuyla kürsüde yer aldı. 

Merve Nur Eroğlu ve Sadık Savaş’tan oluşan klasik yay karışık takımımız ise final maçında Hindistan’a 5-4’lük skorla mağlup oldu ve gümüş madalyaya uzandı. 

Turnuvada yarın, klasik yay kategorisi bireysel kadınlarda Yağmur Şengül altın, Merve Nur Eroğlu bronz, erkeklerde ise Sadık Savaş bronz madalya mücadelesi verecek. Öte yandan, makaralı yay kategorisi bireysel kadınlarda Sevgi Yorulmaz ve erkeklerde Erdoğan Aygan bronz madalya için yarışacak.