Mevsimi değil dedik 

Hep mevsimi değil dedik. Sevmeye mevsimi değil dedik, güzel gömleğe de; eğlenmeyede aynı şeyi dedik. Yani hayatımızdaki tüm güzelliğe mevsimi değil dedik. Aslında geçip gidiyor ömür dediğin.?

Ömür bitiyor aslında kapı çalınca bir nefeste bitiyor aslında ömür. Ömür iki ezan arası ilk ezan doğarken ikinci ezan ölürken okunuyor. Bu kadar kısa bir ömürde herşeyin mevsimi herşeyin. Sevmenin de mevsimi, çalışmanın da mevsimi, dost edinmenin de mevsimi.   

Hayatın mevsimi olmamalı. İnsanın her mevsimi bahar olmalı, kışıda bahar tadında yaşamalı.  Herkes herkesi suçlamakta sen düşürdün beni kışa, sen bana baharı yaşatmadın diye. Suçlayanın baharı yaşamaya niyeti yok aslında baharı yaşamamak için kendine düşman aramakta, düşmanı da en yakınlarındakinden seçmekte. Ya arkadaş, ya eş , ya anne ya baba bunlardan hangisi varsa.  

Bahar yanıbaşımızda aslında bir çay bardağında, bir güler yüzde , bir nasılsın da bir selamda, bir güzel kelamda. Bahar bir güzel yürekte, bir türkünün sözlerinde, bir aşığın dizelerinde, bir abdalın entürmanında. Yani bahar görmek isteyende her yerde.

Ortopedi Uzmanı DR Yazar Cüneyt KAVAK