Mersin DEVA teşkilatı Silifke Kongresini gerçekleştirdi

????????????????????????????????????

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Mersin Teşkilatı ilk ilçe kongresini Silifke’de gerçekleştirdi. Genel Başkan Ali Babacan’ın da katıldığı kongrede Metin Yılmaz ilçe başkanlığına seçildi.

Kongre öncesi Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, Silifke İlçe Başkanı Metin Yılmaz, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Silifke’de esnaf gezisi gerçekleştiren Genel Başkan Ali Babacan, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek dertlerini dinledi. Silifke yoğurdu ikram edilen Babacan,  Kıbrıs Şehitliği önünde partililerle buluşarak dua etti.

Türkiye’yi yönetmeye talip olduklarına vurgu yapan Babacan, Silifke Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen partisinin Silifke İlçe 1. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “İl il, ilçe ilçe gezerek hakikatin sesi olacağız. Aziz milletimize kulak vereceğiz, onları dinleyeceğiz. Toplumun gündeminden asla sapmayacağız” dedi.

Genç ve dinamik ekiple yola çıktıklarını, Türkiye’yi yönetmeye talip olduklarını dile getiren Babacan, “DEVA Partisi olarak bu ülkenin tek umudu olduğumuz bilinciyle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. DEVA Partisi, kadınlarla, gençlerle, çiftçilerle, emeklilerle, öğretmenlerle, işçilerle, esnafla eşitlik, adalet ve özgürlük için yola çıktı. Çözüm haritamız belli. Çözümüzün sözcüsü bizler olacağız. Ayrışmayacağız, ayrıştırmayacağız. Toplumu kutuplara ayırmayacağız. Hep beraber onların yaralarını saracağız” dedi.

Toplantıda söz alan Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu da, Silifke’den başlayarak tüm Mersin’de DEVA heyecanı yaşatacaklarına vurgu yaptı. Mersin’in bereketli toprakları Silifke’den başlayarak tüm Türkiye’nin huzuru ve refaha ulaşacağını belirten Cenkcimenoğlu, “Demokrasi ve Atılım Partisi olarak halkımızın tüm sıkıntılarını biliyor, ona göre çözüm formüllerimizi ortaya koyuyoruz. 3 gün boyunca Mersin’i karış karış gezerek halkımızın sorunlarını dinleyerek çözüm önerilerini sunan Genel başkanımız Sayın Ali Babacan’a ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Kongrenin ardından, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek fikir alışverişi yapan Babacan, partisinin ilçe binasının açılışını gerçekleştirerek yeni seçilen yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi