KOCAELİ MARMARA KOLEJİ ÖGRENCİLERİ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KRİZİNİ ÇÖZÜYOR!

Özel Kocaeli Marmara Koleji, Erasmus + Projeleri kapsamında dünya genelindeki iklim değişikliği krizini belirlemek, engelleyici önlemler almak, halkı bilinçlendirme çalışmaları yürütmek amacıyla Türkiye, Belçika ve Estonya’da okullar ve kuruluşlarla birleşerek bir proje başlattılar.

Kocaeli Marmara Koleji, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir dünya olması için çevre dostu etkinlikleri ve projeleri ile diğer ülkedeki okullarla el ele verip, insanları bilinçlendirmeye devam etmektedir.

Erasmus + Projeleri kapsamında; iklim değişikliğine karşı alınabilecek önlemleri ve çalışmaları okullarda uygulanabilir eğitim modülüne dönüştüren Kocaeli Marmara Koleji’nin projesi, toplamda 18 ay sürecek. Bu projenin amacı, yenilikçi yöntemlerle öğrencilerin çevre bilincini arttırmak, iklim dostu davranışlarını destekleyen bir eğitim program oluşturmak ve öğretmenlerin de bu konuda yeterliliklerini arttırmak olarak belirlendi. 

Kocaeli Marmara Koleji proje sorumlu öğretmenleri Ebru Karakullukçu Üstüner ve Merve Soydaş, Belçika Brüksel’e giderek Ulusal Ajans’ta, diğer ortaklarla iş birliği içinde, öğrencilere 18 ay boyunca uygulanacak eğitim modüllerinin nasıl hazırlanması gerektiğine karar verdiler. Öğrencilerin kazanımlarına göre hazırlanacak içeriklerin ve uygulanacak modüllerin haziran ayına kadar sınıf seviyelerine göre belirlenip, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında ise projeye katılan tüm okullarda eş zamanlı uygulanabilir olması hedeflenmektedir.