Kızlar sahaya iniyor

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar 2.Ligi 2.Etap müsabakaları başlıyor.  Kadınlar 2.Lig A Grubu Göksu Akyel Sezonu 2.etap maçları Kırşehir’de oynanacak Kadınlar 2.Lig B Grubu Sinem Göksu sezonu 2.etap maçları Karaman’da oynanacak. Maçlar 27, 28 ve 29 ve 30 Mayıs tarihlerinde oynanacak.

KARAMAN’DA MÜCADELE EDECEK

Daha önce ilk etabı oynanan birinci etap maçlarının ikinci etap karşılaşmaları artan koronavirüs vakaları sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmişti. Maçların 27, 28, 29 ve 30 Mayıs tarihlerinde oynanacağı açıklandı. Kadınlar 2.Lig B Grubu Sinem Göksu sezonunda mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ikinci etap maçlarına çıkacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi, maçlarını Karaman’da oynayacak.

3 MAÇINI DA KAZANDI

1.Etap maçlarını İzmir’de oynayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü çıktığı 3 maçı da kazandı. Karaman Minik Atılım Spor Kulübü’nü 24-22, İzmir Gençlik Hizmetleri ve Gençlik ve Spor Kulübü’nü 29-31, Bornova Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nü ise 36-29 mağlup eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 3’te 3 yaptı.  Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Karaman’da 3 maça çıkacak. 1 haftayı ise bay geçecek. İlk etapta oynadığı 3 maçı da kazanan Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Hentbol Takımı kalan 3 maçını da kazanarak ligi namağlup tamamlamak istiyor. Kızlar; Hoca Ahmet Yesevi Spor Kulübü, On Otomasyon Defne Spor Kulübü ve Samsun Gençlik ve Spor Kulübü maçlara çıkacak.

RAKİP HOCA AHMET YESEVİ

Dün karayolu ile Karaman’a giden Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bugün ilk maçında Hoca Ahmet Yesevi Spor Kulübü ile karşılaşacak.  Son antrenmanını Mersin’de yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi GSK Hentbol Takımı’nı ziyaret eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Özgür Timur takıma baklava ikramında bulunarak başarılar diledi.  Başkan Timur, takıma güvendiğini belirterek Karaman’dan kupayla döneceklerine inandıklarını açıkladı.