“Kadınlar Ligi ve amatör ligleri oynatmak için karar vereceğiz”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ayazağa’da bulunan BeIN Sports’un merkezinde ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, seyircili maçlar, Bölgesel Amatör Lig ve Kadınlar Ligi hakkında açıklamalarda bulundu. Ziyaretin ardından BeIN Sports Haber’e konuk oldu ve İsmail Şenol’un sorularını yanıtlayan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, seyircili maçlar, Bölgesel Amatör Lig ve Kadınlar Ligi hakkında açıklamalarda bulundu.

“1 NİSAN’A KADAR SEYİRCİ OYNATMA ŞANSIMIZ BULUNMUYOR”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, ”Lig maçlarında aşı ile birlikte tribüne seyirci alımı konusunda Özdemir, “Görüşmelerimiz her hafta devam ediyor. Son yaptığımız toplantıdaki değerlendirmelerimize göre, 1 Nisan’a kadar seyircili oynatma şansımız bulunmuyor. Daha 45 gün var. O tarihte yeniden değerlendirme yapacağız. Şampiyonlar Ligi finali için Sağlık Bakanlığı ile birlikte bir karar vereceğiz ve ‘Şu kapasitede seyirci ile oynayabiliriz’ diye UEFA’ya bildireceğiz. 1 Nisan’dan önce seyircili oynama durumumuz yok. 1 Nisan’dan sonraki sürecin nasıl olacağına karar vereceğiz” açıklaması yaptı.

“BÖLGESEL AMATÖR LİG VE KADINLAR LİGİNİ OYNATMAK İSTORUZ”

Bölgesel Amatör Lig’in oynatılıp oynatılmayacağı sorusunu yanıtlayan Özdemir, “Yalnız BAL değil, önem verdiğimiz Kadınlar Ligi de var. UEFA oynatılmasını istiyor. Pandemi şartlarında tüm durumları düşünerek Kadınlar Ligi ve amatör ligleri oynatmak için karar vereceğiz. Amatörlerde transfer sürecini başlattık. Bugünlerde yapacağımız görüşmeler sonucunda kararı vereceğiz. Kadınlar Ligi’ne çok önem veriyoruz. İstifa etti dedikleri Hamit Altıntop harıl harıl önemli mesailer veriyor Kadınlar Ligi için” dedi. (Haber Merkezi)