HERŞEYE RAĞMEN BİZ ANNEYİZ …

Öncelikle her zaman belirttiğimiz gibi anneler gününün sadece bugüne özel olmadığını  anne sevgisini içimizde yaşadığımız sürece her gün bizim anneler günümüz olduğunu unutmayalım. Buruk bir anneler günü yaşıyoruz. Deprem bölgesinde çocuğunu kaybeden , annesini , anne olmaya hazırlanan ve yaşamını kaybeden bütün annelerimizi kadınlarımızı saygıyla anıyor , anneler gününü kutluyorum.

Biz çocukları için bin bir mesleğe bürünen anneleriz. Onlar için gerektiğinde psikolog,  aşçı , oyun arkadaşı , öğretmen oluruz. Biz anneyiz… Çocuklarımızın dilinden biz anlarız. Annelik öyle kutsal bir meslek ki daha ilk anda annelik duygusunu çocuğunuz olsun olmasın tadarsınız. Evet bir anne olarak çocuğumdan önce ona ben teşekkür ediyorum. Hayatımda olduğu ve bana bu duyguyu tattırdığı için . Tüm annelerimize seslenelim, çocuğunuzu her şeye rağmen sevmesini bilin. Onu sevmekten çok yanında olduğunuzu hissettirin. Siz onların annesi ,onlar da sizin çarpan kalbiniz bunu unutmayın. O nedenle kendiniz olmadan , kendiniz gibi davranmadan çocuklarınız içinde var olamaz ,verimli olamazsınız. Tekrardan başta kendi annem olmak üzere, anne olsun olmasın kalbinde anne sevgisi ,merhameti taşıyan , şu anda yanımızda olmayan annelerimizi ve kaybettiğimiz kadınlarımızın anneler gününü kutluyor ve anıyorum.

Jo Coudert’in söylediği gibi ‘’iki yarım bir bütünü oluşturmaz. İki tam bir bütünü oluştur .’’ önce kendiniz bir şeyler yapın , var olmaya çalışın,üretin , hobiler keşfedin sonra herkesin hayatınıza dokunduğunuzu ve iyi bir kadın ve anne olduğunuzu anlayacaksınız. Anneler gününüz kutlu olsun.