HDI Sigorta, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsoru oldu

HDI Sigorta, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsoru oldu.

Kurulduğu günden bu yana çeşitli spor dalları ve farklı liglerde mücadele eden takımlara verdiği sponsorluk desteğiyle Türk sporuna katkı sağlayan HDI Sigorta, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsoru oldu.

Federasyonumuz ve HDI Sigorta arasından imzalanan anlaşmayla birlikte 2020-2021 Sezonu, HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi olarak anılacak.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, ”Tüm dünyayı etkisi altına alan bir pandemi dönemi yaşıyoruz. Bu dönemde HDI Sigorta’nın ligimize vermiş olduğu destek oldukça önemli ve örnek teşkil ediyor. Önümüzdeki yıllarda da bu desteğin artarak devam edeceğini inanıyoruz. İsteğimiz bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatıp müsabakalarımızı dolu tribünler eşliğinde oynamak. HDI Sigorta’nın Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsorluğu tüm camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Sporun birleştirici gücüne inandıklarının altını çizen HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu ise ‘‘Uzun yıllardır profesyonel ve amatör, kadın, erkek, engelli branşları ayırt etmeksizin spora gönül verenlere ulaşmayı hedefliyoruz. Federasyonumuzun ve değerli spor kulüplerimizin iş birliği ile engel tanımayan sporcularımızın destekçisi olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde bizlere seyir keyfi yaşatacak tüm takımlarımıza başarılar dileriz.’’ açıklamalarında bulundu.

Üç etap ve play-off tek devre lig usulüne göre düzenlenecek HDI Sigorta Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde 1. Etap Müsabakaları, 8-12 Nisan tarihleri arasında Bursa ve Yalova’da eş zamanlı oynanacak.