BÜYÜKŞEHİR, MERSİN HALİ’Nİ MODERN YAPIYA KAVUŞTURUYOR

Büyükşehir Belediyesi, yürüttüğü çalışmalarla Mersin Merkez Hal Kompleksi’ne modern ve çağdaş bir yapı kazandırıyor. Büyükşehir’in bünyesine kazandırdığı ‘Münir Özkul Kreşi’ ile Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Hal Kompleksi’nde trafik sorununun tamamen çözüme kavuşması için çalışmalar sürerken, fiziki koşullar elden geçirilerek sağlıklı ve güvenli bir ortam yaratıldı.

Büyükşehir Belediyesi Merkez Hal Yöneticisi Mehmet Güner, “Yeni bir proje çalışmasıyla sevkiyat kısmından çıkan tüm araçları arka bölümden hem otobana hem D-400 yoluna bağlamak koşuluyla güzel bir ek çıkış kapısı yapıyoruz” dedi.Bu kapının tamamlanmasının ardından otopark alanlarının yapılacağını söyleyen Güner, “Yaklaşık 1-2 ay içerisinde kantarların taşınmasının ardından boşalan alanlara hem binek araçlar için hem de büyük araçlar için otopark alanını ayarladık” diye konuştu. Güner, eski çöp konteynerleri sistemleri ile Hal’de oluşan çöp dağlarının önüne geçmek için poşetleme sistemine geçtiklerini söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in Hal esnafı için bir şans olduğunu vurgulayan Mersin Yaş Sebze Meyve Komisyoncular Dernek Başkanı Münir Şen ise “Tarım sektörünün tüm sorunlarına en az bizim kadar vakıf. Bu nedenle kendi sorunlarımızı rahatlıkla aktarabiliyoruz. Göreve geldiği günden bu güne kadar tüm sorunlarımız ve taleplerimiz yerine getirildi. Sektörün özellikle fiziki olarak Halimizin tüm ihtiyaçları giderilmiş durumda” ifadelerini kullandı.