Büyükşehir Belediyesi evinde ağırladığı Düzce’yi 79-65 mağlup etti

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde çıktığı ilk 5 maçta mağlup olan Mersin Üniversitesi Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, evinde ağırladığı Düzce’yi 79-65 mağlup ederek ligdeki ilk galibiyetini aldı.
İLK BEŞLER
Ligde 6.hafta karşılaşmasında Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü evinde Global Connect Travel Düzce’yi ağırladı. Mersin Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan müsabakaya Büyükşehir; Avinar Kaya, Fahriye Bayraktar, Yaren Uslular, Caliya Robinson ve Deniz Aygül ilk beşiyle parkeye çıkarken konuk takım Düzce ise; Melis Uçar, Rana Uçar, Marie Rivers, Cansu Aslan ve Pelin Küccük ilk beşiyle maçtaki yerini aldı.
BÜYÜKŞEHİR TAM KADRO ÇIKTI
İlk beş maçta eksik olarak mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, Düzce maçına tam kadro çıktı. Robinson transferiyle yabancı özlemini de gideren Büyükşehir, Düzce maçında daha terli toplu bir oyun sergiledi.
Maça iyi başlayan ekip konuk takım Düzce oldu. İlk atakta Pelin Küccük ile sayı bulan Düzce ekibi, bir de faul kazandı. Cansu, Melis ile bulduğu sayılarla skoru 7-2’ye getiren Düzce’ye karşılık Büyükşehir dış atışlardan bulduğu basketlerle yanıt verdi. Fahriye ve Avinar’ın 3 sayılık basketleriyle skoru 8-8’e getiren Büyükşehir, ilk periyodun bitimine 7 dakika kala ipleri eline almayı başardı ve ilk periyodu 23-17 önde tamamladı.
BÜYÜKŞEHİR’DEN 5 OYUNCU SKORA KATKI SAĞLADI
İlk iki periyottaki etkili oyununu son 2 periyotta da sürdüren Mersin Büyükşehir maçı 79-65 kazandı. Büyükşehir ekibinde 5 oyunda çift haneli sayılara ulaştı. Avinar 11 sayı, Fahriye 17 sayı, Robinson 13 sayı, Deniz Aygül 10 sayı, Cansu Yetiş 13 sayı atarak skora katkı sağladı. İlk maçına çıkan Robinson 13 sayı, 10 ribaundla double-double yaptı. Düzce’de ise; Cansu Aslan 19 sayı, Melis Uçar 14 sayı kaydetti.