“BİZİM YAPTIĞIMIZ İNŞAATLAR YILAN HİKÂYESİNE DÖNMEYECEK”

Başkan Seçer, Meclis Toplantısı’nda Büyükşehir Belediyesi ile MESKİ birimlerine yönelik saldırıları değerlendirirken, “Bunun arkasındaki suç odakları çıkartılmalıdır. Birileri tarafından yönetilmektedir” diye konuştu. Erdemli’deki belediye tabelalarının parçalandığını ve Karaduvar’da dikilen fidanların söküldüğünü ifade eden Seçer, “Terfi birimim saldırıya uğruyor, zanlılar yakalanmamış. Şimdi bakacağız. Bunu tabi ki gören kötü niyetliler, art niyetliler cesaret alıyor, yapıyoruz yanımıza kar kalıyor diyor. Gidelim Karaduvar’daki fidanları da kıralım, gidelim Erdemli’deki tabelaları da kıralım. Bunun sonu nereye varacak?” diye konuştu.

İşten çıkarmanın söz konusu olmadığını, kısa çalışma ödeneğinin bir hak olduğunu kaydeden Seçer, “Bunu kamu kurumu, özel sektör, her kim ise; parlamento bu konuda bir karar vermiş, bir yasa çıkartmış, tarihi belli, sayısı belli, yapılan nizami bir başvurudur. Ancak buradan yola çıkarak insanları tahrik etmenin doğru olmadığını söylüyorum” dedi.

Raylı sistem ihalesinin ikinci aşamasının 18 Şubat’ta yapılacağını duyuran Seçer, Okan Merzeci Bulvarı üzerindeki bir sonraki katlı kavşak çalışmasının Göçmen’de başlayacağını söyledi. Seçer, “En geç Haziran ayı içerisinde bunun inşaatı başlar. Bizim yaptığımız inşaatlar yılan hikâyesine dönmeyecek” diye konuştu.