BAŞKAN SEÇER, SİYASİ AYRIMCILIK İDDİALARINA MÜFETTİŞ RAPORUYLA CEVAP VERDİ

Başkan Seçer, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısının birinci birleşiminde, kısa çalışma ödeneği konusundaki eleştirilere yanıt verdi. Seçer, “Bu konuda benim bir malumat vermemi gerektiren ne bir yetkim var, ne de bir durum var. Yasalar açık, kanun koyucu ben değilim. Kısa çalışma ödeneğini icat eden ben değilim. Kararnameyi çıkartan ben değilim” dedi.

Kısa çalışma ödeneğinde siyasi ayrım yapıldığına ilişkin iddiaları da yanıtlayan Seçer, “Bizim herhangi bir siyasi ayrım yaptığımıza dair bir belgeniz var mı?  Yoksa kafadan mı konuşuyorsunuz? Biliyorsunuz Çalışma Bakanlığı’ndan bize müfettiş geldi. O müfettişlerimizin raporunu alırım, çerçeveletirsin, duvarına asarsın. Herhangi bir konuda ırki, mezhebi, siyasi bir ayrımcılığa rastlanmamıştır diyen şu anda Bakanlığın müfettişleri. Bu çok yeni bir rapor” diye konuştu.

Metro ihalesiyle ilgili sürecin devam ettiğini hatırlatan Seçer, “Bu projenin gerçekleşmemesi için dua edenler, lobi faaliyetlerinde bulunanlar, ne yaparlarsa yapsınlar, bu proje emin adımlarla gidiyor, mantık çerçevesinde gidiyor. Ben yaptığım işi biliyorum” ifadelerine yer verdi. Seçer, limanın genişlemesine de değinerek, “Liman konusunda herkes söyleyeceğini söylesin, netleştirelim. Meclis bunu istiyor mu, istemiyor mu, bu işi hiç eğmeye bükmeye gerek yok. Gelecek toplantıda bunu burada bir meclis kararına bağlayalım” dedi.

Başkan Seçer, Yenişehir İlçesi Çiftlik Mahallesi 683 parselde TOKİ tarafından Küçük Sanayi Sitesi ve Toptan Ticaret Alanı olarak ayrılan yerle ilgili Davultepe’de olduğu gibi bir itiraz söz konusu olduğunu ifade ederek, bu konudaki itirazların Valilik ya da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yapılması gerektiğini, kararı Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin almadığını söyledi. Seçer, kendisini Meclis toplantısı öncesinde karşılayan Davultepe sakinlerine “O iş bende. Sizler üretiminizi yapın” diye seslendi.