Aşk Nerede?

Aşk nerde diye sorar herkes be bir arayış peşinde. Aşk insanın çok yakınımda pek ortalıkta görünmesede aslında insanın çok yakınında. İnsanoğlu gençliğinde kavuşmayı özler ve kavuşan var, kavuşan tutuşur, kavuşamayan efsane; bekler hep kavuşmaya hasret. Kim gibi Leyla ile Mecnun gibi Kerem ile Aslı, Memo ile Zin gibi, Ali ile Nino gibi kavuşmayı bekler.

Ya kavuşanları ne bekler; kimini efsane bekler, kimini hayal kırıklığı bekler diyenler olacaktır. Kavuşanlar tutuşacaktır demiştim bu ateşi bu kadar Çar çabuk söndüren kim? bu kadar harlı ateşin üzerine suyu döken kim. Bayanmı erkekmi hayatmı yaşanılan çevremi?

Bana soracak olursanız bu harlı ateşi yakanlar söndürür yakalar dışında kimse söndüremez. Bir söz vardır sevginin diktiği dikişi mezarda melekler bile çözemez. Bu sözü ilk duyduğumda çok hak vermiştim. Şunu söylemek geldi içimden sevgi dikişini ancak bu dikişi atanlar çözebilir. Bu dikişi atmadaki istek ile çözerkenki istek çok yakın. Kerem gelsin, mecnun gelsin, memo gelsin bugünün hesabını versin diyemiyeceğim; kavuşanlara kavuşamıyanların kavuşma arzularını anlatsın. Kavuşmanın kutsallığını anlatsın. Yada yaşayanlar onları okuyup anlasın.

Aşk Nerde?

Aşk her yerde aslında; Aşk şairin şiirinde, bir gülüm yaprağında, bir günaydın lafında, bir sazın telinde, sıcak bir sofrada. Yani hep yanıbaşımızda aslında.

Uzman DR.Yazar Cüneyt KAVAK