“ANNELERİMİZ SANAT ATÖLYESİNDE, ÇOCUKLARIMIZ KREŞTE OLACAK”

Bahşiş Mahallesi’nde; belediyeye tahsisi yapılarak yenileme çalışmaları başlatılan çok amaçlı salonu inceleyen Başkan Gültak; “Mahalleli kadınlar, bu tesisimizde açılacak çeşitli kurslarda eğitim alırken, küçük çocukları da aynı binada açılacak kreş ve çocuk oyun alanlarında uzmanlarımızın gözetiminde olacak” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; AK Parti Akdeniz İlçe Yerel Yönetimler Başkanı Ökkeş Erten, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Arslan ve Bahşiş Mahalle Muhtarı Hayrettin Uğurcan ile birlikte, Huzurkent Bahşiş Mahallesi’nde bulunan ve kapsamlı yenileme çalışması başlatılan çok amaçlı salonu ziyaret etti. 

Kadınlar için sanat atölyeleri; çocuklar için kreş ve oyun alanları yer alacak

Çok amaçlı salon ile belediyeye tahsisi yapılan eski sağlık ocağına yönelik yenileme çalışması hakkında bilgi veren Başkan Gültak; “Geçmişte atıl bırakılan çok amaçlı salon ile eski sağlık ocağını değerlendirmek için harekete geçtik. Sadece bir yıl önce virane, dökük binalar idi. Buraları mesken edinen birileri rahatsızlık veriyor, vatandaşlarımız tedirginlik yaşıyordu. Belediyemize tahsisinden sonra açık ihalesine çıktık. Projeleri, mühendislerimiz çizdi. Görüldüğü üzere tertemiz oldu. Toplam bin 250 metrekare alana sahip salonumuzda, sanat atölyeleri, kreş alanı ile çocuk oyun alanları yer alacak” diye konuştu.

“Normalleşme ile birlikte hizmete açılacak”

Başkan Gültak, alanda kreş de yer alacağını kaydederek; “Kurslara gelecek olan hanımefendiler, dikiş, nakış gibi el sanatları öğrenecekler. Anneler, Halk Eğitim ve belediyemiz öğreticilerinden meslek öğrenirken, çocukları da kreşte olacak, belediyemizin psikologları, sosyologları tarafından eğitilecekler. Dolayısıyla anneler kurslara geldiklerinde, akılları çocuklarında kalmayacak. Etrafı tamamen kapalı bahçeli bir alan olduğu için çocuklarımızın da annelerin de konforlu bir ortamda mutlu olacaklarını düşünüyorum. Umuyoruz ki bayram ertesi burayı bize teslim edecekler.  Türkiye’nin normalleşmesi ile beraber biz de burayı hızlı bir şekilde hizmete açacağız” şeklinde konuştu.