AKDENİZ FEN İŞLERİ EKİPLERİ HER MAHALLEYE HİZMET VERİYOR

Akdeniz Belediyesi, merkez-kırsal ayırımı yapmadan ilçeye bağlı tüm mahallelere ihtiyacını duyduğu hizmetleri sunarak sıkıntıları ortadan kaldırıyor, ilçe sakini vatandaşların günlük yaşamını kolaylaştırıyor. 

Vatandaşlardan gelen talep ve şikâyetlere en kısa sürede müdahale edebilmek ve sıkıntıları çözmek için araç, gereç ve malzeme anlamında güçlendirilen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bir yandan kırsal mahallelerde yol açma ve bypass serim çalışmaları yapıyor; ihtiyaç duyan bölgelerde asfalt yama, kilitli parke taşı, kaldırım, karo ve bordür tadilatlarına da aralıksız devam ediyor.

Kaldırım yenileme ve yeni yol açma çalışmaları sürüyor

Kazanlı Cumhuriyet Mahallesi’nde 215 Sokak ile Okul Yolu Sokağında kaldırım çalışması başlatan ekipler, uzunluğu yaklaşık 800 metre olan sokakların kaldırımlarını çift taraflı kilitli parke taşı ile kaplayacak. Anadolu Mahallesi Akasya Sokak ile Küme Evleri’nde yol düzenleme çalışması yapan ekipler, Parmakkurdu Mahallesi’nde de arazi yollarına baypas serimi yaptı

Vatandaşların talep ve şikâyetleri en kısa sürede çözülüyor

Ekipler, Kiremithane, Kültür, Hal, Güneş, Gündoğdu, Mesudiye, Anadolu, Parmakkurdu ile Yeni Mahalle’de, zarar gören birçok sokakta kilitli parke taşı, kaldırım ve karo tadilat çalışmaları gerçekleştirdi. Müftü Deresi Yürüyüş ve Bisiklet Yolu üzerindeki bordür taşlarını boyayan fen işleri ekipleri, Hürriyet İlkokulu’nun oturma banklarını ve çevre duvarını da boyadı. Barış ve Hal mahallelerinin bazı sokaklarında meydana gelen çukurlara da asfalt kırığı ile müdahale edilirken, Toros Devlet ve Eski Mersin Devlet hastanelerinin bahçelerinde biriken moloz ve atıklar da toplandı.